מה עדיף? ועד הבית או חברה לניהול הבניין

כיום רבים כבר הבינו שאפשר לנהל בצורה קלה יותר את המבנה שבו הם גרים. חברת ניהול ועד בית אותה בוחרים מבין מגוון חברות שמציעות שירותי אחזקה וניהול: יכולה לספק את כל הדרוש עבור מרחב מגורים נקי, מטופח תקין והרמוני. בכך נדחק  ועד הבית הישן  – שמנוהל בסבבים באמצעות דיירי המבנה – לפינה, ונכנס עידן חדש במגורים במרחב משותף. אבל מה באמת עדיף? כל המידע וההשוואות בהמשך.

אם אתם דיירים של בניין מגורים משותף ואתם מתבלטים בשאלה האם כדאי להמשיך לנהל את המבנה עם ועד בית, או שכדאי להתקדם לבחירת חברת ניהול בניין מקצועית – חשוב שתכירו את הטענות בעד ונגד בחירה במקצוענים, או השארות עם ועד הבית הוותיק:

אז למה זה כדאי לפנות למומחים?

מי שיבחר להעביר את המושכות לידיהם של מומחים בניהול בניינים, יוכל להנות ממגוון רחב של שירותים ביניהם: שירותי ניקוי ואחזקה, ניהול נכסים ובירוקרטיה מול הרשויות, גביית חשבונות וגביית תשלומי ועד בית, עריכת סקרים בין השכנים כדי להבין מה יש לשפר במבנה וכיצד פותרים קונפליקטים בין הדיירים וכולי. בנוסף לכך, המומחים יספקו שירותי תיקונים, שירותי תחזוקה וטיפוח המבנה – החל מניקוי הלובי עד לטיפוח גינה. בין היתר יש מגוון יתרונות כמו ראש שקט בגביית תשלומים, התנהלות בירוקרטית מהירה במקרים של הרחבות ושיפוצים, כמו גם שאר פעולות שנודעו להוריד מהדיירים את משימת ניהול ועד הבית תוך מגורים במבנה איכותי יותר.

למה זה לא כדאי?

יש כמה שיקולים נגד בחירת חברת ניהול ועד בית, ביניהם הצורך בתקציב גדול יותר כדי לממן את השירות. בין היתר ישנה התחשבות בדיירים מבוגרים שרגילים לנהל לבד את העניינים, וייתכן ויולידו קשיים בבחירת החברה הנכונה. במידה ואין לכם את השיקולים האלה – תוכלו לעבור מיד אל קבלת שירותים מחברות ניהול מקצועיות.

אז כיצד בוחרים את הטובים מכול?

כדי לבחור חברה טובה שימו לב כי אתם בודקים מספר אופציות תוך בחירה בחברה מקצועית מיומנת אמינה ומנוסה. השוו הצעות מחיר חודשיות שינפקו כמה מומחים. בחרו חברות מומלצות כמו גם כאלה שמעסיקות אנשי מקצוע ששמים לב לכל הפרטים ויכולים להעניק שירותים עם מקסימום דאגה לניקיון המבנה, לאבטחה של המקום, לטיפוח, טיפול בבירוקרטיה, ביצוע גבייה ותשלומים ויצירת מרחב מגורים נעים, אסתטי ונוח. בהצלחה!

ראו גם: ניהול נכסים

חברת ניהול ועד בית
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!