מנהל עבודה בבניין

מנהל עבודה בבניין

המחסור בקרקע לבנייה בערים הגדולות ביחד עם הגידול המואץ בביקוש לדירות חדשות, ייצר מצב בו ניתן לראות בערים הגדולות ואף בישובים בינוניים בנייה של שכונות חדשות המכילות בעיקר בתים רבי קומות. 

בעקבות הגידול בבניית רבי קומות המספקים דיור זמין למספר גדול יותר של דיירים, נוצר מצב בו יותר ויותר ישראלים חיים בבתים רבי קומות וחולקים את אותו הבניין עם מאות דיירים אחרים. 

מאות דיירים הגרים בבניין אחד מהווים אתגר מורכב ביותר בעת הצורך לשיתוף פעולה עבור תשלומי וועד וגם פעולה מהירה לתיקון תקלות או נזקים פתאומיים, ועוד צרכים הנדרשים לתחזוקה השוטפת של הבניין. 

תארו לכם מצב של תקלה פתאומית, מצב שקורה ויכול לקרות בכל בניין, צינור מים ראשי מתפוצץ ומשבית עשר דירות בבניין, שנשארות לא מים. כמובן שנדרש טיפול מהיר הכולל איתור והזמנת אינסטלטור לתיקון הנזק במהירות האפשרית והחזרת המים לעשר הדירות בבניין. אבל מישהו צריך גם למצוא את האינסטלטור הזמין המקצועי והאיכותי, וצריך גם לשלם לו, ולגבות כסף מדיירי הבניין. 

אם התקלה קרתה באמצע יום העבודה כאשר אנשי הועד בעבודה ואינם פנויים לטפל בה, ואם בבניין גרות משפחות עם תינוקות שעכשיו נשארו ללא מים, המצה הזה יכול לעורר חיכוכים מיותרים בין הדיירים ופעולות חד צדדיות מצד הדיירים שנשארו ללא מים, גם ללא אישורם של שאר הדיירים ומכאן יכול המצב להתדרדר הלאה לוויכוחים והתקפות אישיות ולהעכיר את האווירה בין השכנים. בעוד שאם היה מנהל עבודה בבניין, הבעיה הייתה נפתרת תוך זמן קצר ביותר, היה נמנע נזק לבניין מפיצוץ הצינור, היה נמנע בזבוז מים מיותר, אינסטלטור היה מוזעק ומגיע במהירות, הצינור היה מתוקן ביעילות ומקצועיות והמים היו חוזרים לדירות שהושבתו לשביעות רצונם של הדיירים.

למה כדאי להעסיק מנהל עבודה בבניין?

היום כדאי ומומלץ לדייריו של כל בניין המאכלס דיירים רבים לבחור בחברת ניהול מבנים אשר תהיה אחראית לניהול הבניין ותספק מנהל עבודה בבניין, אשר יהווה מעין אבא של הבניין, יהיה כתובת הזמינה לטיפול בבעיות מידיות, ידאג לתיקון תקלות, לתחזוקה השוטפת, ולטיפול מקצועי בכל הצרכים של הבניין ודייריו.

תפקידיו של מנהל עבודה בבניין

תפקידיו העיקריים של מנהל עבודה בבניין הם, ראשית כל זמינות תמידית לטיפול מיידי בתקלות בכל שעות העבודה, קשר שוטף עם דיירי הבניין, להיות אחראי לטיפול בכל העבודות הנדרשות עבור תחזוקה נאותה ושוטפת של הבניין. וכן לעמוד בלוח זמנים מדויק.

מנהל העבודה בבניין הוא איש מקצוע, אחראי, יצירתי ובעל סבלנות ויכולת לתקשר ולעבוד עם גורמים שונים וגם עם הדיירים עצמם.

היום ניתן לראות בבתים חדשים רבים כי שכירת מנהל עבודה לבניין נעשית מבעוד מועד בשלבים הראשונים של האיכלוס, על מנת לחסוך התמודדות מיותרת עם בעלי מקצוע וכן זמן, כאב ראש וגם כסף. מנהל עבודה מקצועי הוא זה המייצג את האינטרסים שלכם בעלי הדירות מול בעלי המקצוע, מול העירייה במצב של התמודדות בירוקרטית, ועוד.

מהו חוק ניהול לדיירי הבניין?

מאחר ורוב בנייני המגורים רבי הקומות מאכלסים מאות דיירים, שרובם עסוקים, עובדים, ואינם פנויים למעורבות בניהול הבניין, ומאחר ולכל אחד תפיסות וערכים שונים לגבי חיי השיתוף וההתנהלות בבניין, מומלץ לקבוע חוק ניהול שהוא מעין תקנון המפרט את ההתנהלות התקינה של הבניין בכל הנושאים החשובים והרלוונטיים כגון עישון בחלל הבניין, חיות מחמד בבניין, חדרי אשפה, בעיות של רעש, התנהלות בבריכה או בחדר הכושר ועוד.

בנוסף יקבע החוק מהם הצעדים והסמכויות למען שמירת התקנון והתנהלות הדיירים באופן נאות על פיו ליצירת חיי שכנות נעימים בבניין.

ראו מידע אודות: חברת ניהול ואחזקה | ניהול ואחזקת מבנים | חברת ניהול ועד בית | ניהול נכסים

מלאו את הפרטים שלכם וסיבת הפניה בטופס הבא ונציג מטעמנו יצור עמכם קשר.

צרו איתנו קשר

סנטר טים רח׳ לה גרדיה 5, ת״א