מנהל עבודה בבניין

מנהל עבודה בבניין

המחסור בקרקע לבנייה בערים הגדולות ביחד עם הגידול המואץ בביקוש לדירות חדשות, ייצר מצב בו ניתן לראות בערים הגדולות ואף בישובים בינוניים בנייה של שכונות חדשות המכילות בעיקר בתים רבי קומות. 

בעקבות הגידול בבניית רבי קומות המספקים דיור זמין למספר גדול יותר של דיירים, נוצר מצב בו יותר ויותר ישראלים חיים בבתים רבי קומות וחולקים את אותו הבניין עם מאות דיירים אחרים. 

מאות דיירים הגרים בבניין אחד מהווים אתגר מורכב ביותר בעת הצורך לשיתוף פעולה עבור תשלומי וועד וגם פעולה מהירה לתיקון תקלות או נזקים פתאומיים, ועוד צרכים הנדרשים לתחזוקה השוטפת של הבניין. 

תארו לכם מצב של תקלה פתאומית, מצב שקורה ויכול לקרות בכל בניין, צינור מים ראשי מתפוצץ ומשבית עשר דירות בבניין, שנשארות לא מים. כמובן שנדרש טיפול מהיר הכולל איתור והזמנת אינסטלטור לתיקון הנזק במהירות האפשרית והחזרת המים לעשר הדירות בבניין. אבל מישהו צריך גם למצוא את האינסטלטור הזמין המקצועי והאיכותי, וצריך גם לשלם לו, ולגבות כסף מדיירי הבניין. 

אם התקלה קרתה באמצע יום העבודה כאשר אנשי הועד בעבודה ואינם פנויים לטפל בה, ואם בבניין גרות משפחות עם תינוקות שעכשיו נשארו ללא מים, המצה הזה יכול לעורר חיכוכים מיותרים בין הדיירים ופעולות חד צדדיות מצד הדיירים שנשארו ללא מים, גם ללא אישורם של שאר הדיירים ומכאן יכול המצב להתדרדר הלאה לוויכוחים והתקפות אישיות ולהעכיר את האווירה בין השכנים. בעוד שאם היה מנהל עבודה בבניין, הבעיה הייתה נפתרת תוך זמן קצר ביותר, היה נמנע נזק לבניין מפיצוץ הצינור, היה נמנע בזבוז מים מיותר, אינסטלטור היה מוזעק ומגיע במהירות, הצינור היה מתוקן ביעילות ומקצועיות והמים היו חוזרים לדירות שהושבתו לשביעות רצונם של הדיירים.

למה כדאי להעסיק מנהל עבודה בבניין?

היום כדאי ומומלץ לדייריו של כל בניין המאכלס דיירים רבים לבחור בחברת ניהול מבנים אשר תהיה אחראית לניהול הבניין ותספק מנהל עבודה בבניין, אשר יהווה מעין אבא של הבניין, יהיה כתובת הזמינה לטיפול בבעיות מידיות, ידאג לתיקון תקלות, לתחזוקה השוטפת, ולטיפול מקצועי בכל הצרכים של הבניין ודייריו.

תפקידיו של מנהל עבודה בבניין

תפקידיו העיקריים של מנהל עבודה בבניין הם, ראשית כל זמינות תמידית לטיפול מיידי בתקלות בכל שעות העבודה, קשר שוטף עם דיירי הבניין, להיות אחראי לטיפול בכל העבודות הנדרשות עבור תחזוקה נאותה ושוטפת של הבניין. וכן לעמוד בלוח זמנים מדויק.

מנהל העבודה בבניין הוא איש מקצוע, אחראי, יצירתי ובעל סבלנות ויכולת לתקשר ולעבוד עם גורמים שונים וגם עם הדיירים עצמם.

היום ניתן לראות בבתים חדשים רבים כי שכירת מנהל עבודה לבניין נעשית מבעוד מועד בשלבים הראשונים של האיכלוס, על מנת לחסוך התמודדות מיותרת עם בעלי מקצוע וכן זמן, כאב ראש וגם כסף. מנהל עבודה מקצועי הוא זה המייצג את האינטרסים שלכם בעלי הדירות מול בעלי המקצוע, מול העירייה במצב של התמודדות בירוקרטית, ועוד.

רבים מאיתנו נוטים לחשוב כי הקמה ותפעול של בניין נעשית בניצוחו של הקבלן או פשוט כל הגורמים הרלוונטיים מצליחים להתנהל בסנכרון מושלם ובתיאום מדהים ללא בעיות.

המדובר באידיליה חלומית שכנראה בפועל אינה מתרחשת אלא יש אדם אחר אשר אחרי על העבודה תוך דאגה מתמדת לכל מה שצריך – נעים להכיר, מנהל העבודה בבניין.

במשפט אחד – תפקידו העיקרי של מנהל העבודה בבניין הינה לדאוג כי כל העבודות וכל הגורמים יפעלו ויעבדו בסנכרון מושלם תוך עמידה דייקנית בלוחות זמנים ושמירה על קשר שוטף עם הלקוחות ועדכון במתרחש ובנעשה על מנת ליצור שקיפות מלאה.

המדובר בתפקיד המצריך מקצועיות רבה והבנה בתחומים רבים, אחריות, יצירתיות ולא מעט סבלנות שכן על מנהל העבודה בבניין להתעסק עם גורמים שונים שלא בהכרח קלים.

כמו כן, תפקידו של מנהל עבודה בבניין הינה להיות זמין כאשר יש תקלות ובעיות פתאומיות כמו לדוגמא, איתור נזילות מים ולדעת למצוא פתרונות ביעילות, במהירות ובמינימום נזקים לרבות מבחינה כלכלית.

למעשה מנהל העבודה בבניין חובש כובעים שונים אך בעיקר את כובע – המפקח – האחראי על ניהול יומיומי ועמידה ביעדים.

תפקידו של מנהל העבודה בבניין דורשת אחריות רבה, מסירות, מקצועיות

כמובן גם ידע נרחב ועשיר בתחומים שונים ונרחבים על מנת לדעת לפתור בעיה ולדבר בשפה משותפת עם בעלי המקצוע השונים.

ניתן לראות כי כיום אנשים רבים שוכרים מנהל עבודה לבניין עוד בשלבים הראשונים של ההליך וזאת מתוך ההבנה כי הם חוסכים לעצמם כאב ראש מיותר, זמן ובעיקר כסף בהתמודדויות שונות מול בעלי מקצוע. מנהל עבודה בבניין מקצועי ומנוסה ידאג לשרת את האינטרסים שלכם ללא פשרות ולהביא לתוצאה הטובה ביותר במינימום זמן ולהפחית את הסיכונים.

מנהל העבודה בבניין הינו האדם שידאג לחבר בין כל הקצוות ובין כל אנשי המקצוע וידאג שכולם יעבדו בסנכרון מושלם תוך דאגה מתמדת כי שומרים על כל כללי הבטיחות וביחד תוכלו להשיג תוצאה מרשימה.

אם גם אתם מבינים שתפקידו של מנהל העבודה בבניין הינו קריטי וחיוני וכדאי מאוד להתחיל לעבוד עם מנהל עבודה בבניין – מומלץ להיעזר בחברה מקצועית ומנוסה שתדאג לכם למנהל עבודה לבניין אחראי, מנוסה, מקצועי ומיומן שילווה אתכם לכל אורך הדרך וידאג בראש ובראשונה לפעול למענכם ולטובת האינטרסים האישיים שלכם.

מהו חוק ניהול לדיירי הבניין?

מאחר ורוב בנייני המגורים רבי הקומות מאכלסים מאות דיירים, שרובם עסוקים, עובדים, ואינם פנויים למעורבות בניהול הבניין, ומאחר ולכל אחד תפיסות וערכים שונים לגבי חיי השיתוף וההתנהלות בבניין, מומלץ לקבוע חוק ניהול שהוא מעין תקנון המפרט את ההתנהלות התקינה של הבניין בכל הנושאים החשובים והרלוונטיים כגון עישון בחלל הבניין, חיות מחמד בבניין, חדרי אשפה, בעיות של רעש, התנהלות בבריכה או בחדר הכושר ועוד.

בנוסף יקבע החוק מהם הצעדים והסמכויות למען שמירת התקנון והתנהלות הדיירים באופן נאות על פיו ליצירת חיי שכנות נעימים בבניין.

ראו מידע אודות: חברת ניהול ואחזקה | ניהול ואחזקת מבנים | חברת ניהול ועד בית | ניהול נכסים

מלאו את הפרטים שלכם וסיבת הפניה בטופס הבא ונציג מטעמנו יצור עמכם קשר.

צרו איתנו קשר

סנטר טים רח׳ לה גרדיה 5, ת״א

שאלות ותשובות מנהל עבודה בבניין

מנהל עבודה בבניין הוא איש מקצוע, מטעם חברת ניהול ואחזקת מבנים, האחראי על ניהול התחזוקה השוטפת בבניין המגורים. בין תחומי האחראיות שלו יהיו בדרך כלל: איתור תקלות בבניין ולפעול לתיקונן בהקדם, איתור ומעקב אחר אנשי מקצוע ועבודתם בשטח, קבלת פניות והתראות מדיירים אודות נושאים הקשורים לתחזוקת הבניין וניהול דיירי הבניין ועוד.

מנהל העבודה יהיה אחראי על התחזוקה השוטפת של הבניין. אם יש תקלה בצנרת למשל חלק מהדירות בבניין או כל הדירות בבניין עשויות להיות ללא זרימה שוטפת של מים מה שעשוי לפגוע בדיירי הבניין בצורה קשה, במיוחד בבית עם תינוקות וילדים קטנים. לכן חשוב לפעול לתקן את התקלה במהירות. מנהל העבודה יזמין איש מקצוע מתאים שיטפל בתקלה בהקדם. כמו כן תחומי האחראיות יכולים להיות נרחבים יותר בהתאם לסוג הבניין, לתשתיות שלו ולצרכי הדיירים.

מנהל עבודה הוא אדם אחד, איש מקצוע המתפקד כמעין אב בית לטיפול בתקלות שונות בבית ותחזוקתו השוטפת, מציאת אנשים מקצוע ועבודה מולם תוך שמירה על האינטרסים של הדיירים וכו'. חברת ניהול תחזיק לרוב עובדים ואנשי מקצוע מטעמה, תספק שירותים נרחבים יותר והכול במעטפת אחת שהיא תספק לכם.

אם תרצו תוכלו להוסיף לחוזה העבודה גם את ניהול ועד הבית.

בכל בניין רב קומות חיים בין עשרות למאוד דיירים. אלה בעלי השקפות עולם שונות והעדפות שונות ולכן כדאי יהיה לבנות תקנון ניהול הבניין ודיירי הבניין על מנת לארגן כמה קווים מנחים אותם יאכוף מנהל העבודה בבניין. לדוגמה: היכן מותר והיכן אסור לעשן, מהי המדיניות לגבי בעלי חיים בבניין, החלטות בנושא הדברה וגינון ועוד.