ניהול ואחזקת מבנים

שגיב גולן בע"מ הינה החטיבה המובילה בקבוצת Center Team – חברה לניהול ואחזקת מבנים משותפים/מבני מסחר, בתים/אחוזות פרטיות, אחזקה, שמירה וניקיון כמו כן סנטר טים משמשת גם חברת ניהול ועד בית.
החברה הוקמה בשנת 2000 ומאז מעניקה את שירותיה לגורמים ולחברות מובילות במשק הישראלי.

במשך העשור האחרון חברת שגיב גולן בע"מ מיצבה את עצמה כחברה מקצועית, אמינה ובעלת נסיון רב, אשר שמה דגש מיוחד על תהליכי למידה, פיקוח ובקרה ומעל הכל מקצועיות, שירותיות, שקיפות ותוך כדי הקשבה לצרכי הלקוח ולמערכות הבניין.
שנות העשייה הרבות בקשת הרחבה בתחומי האחזקה, אספקת חומרי בניה, הניקיון, האבטחה וניהול בניינים העניקו לנו את הניסיון והמקצועיות הדרושה בכדי להתמודד עם פרויקטים מאתגרים ומורכבים כקלים.

עובדי החברה, אשר חלקם נמצאים בחברה מיום היווסדה, עוברים הכשרה יסודית לתפקיד ומלווים באופן שוטף ע"י מנהלי ובעלי החברה.
שירות הלקוחות של החברה פועל בצורה אקטיבית ליצירת קשר עם הלקוח ועם מנהלי החברה ליצירת מענה בזמן אמת לכל אתגר או שאלה של לקוחותיה ועובדיה של החברה בצורה שקופה וישירה.

ישראל צומחת לגובה. יש היום בישראל של 2019 מאות בנייני מגורים, המשקפים את מצוקת הקרקעות לבנייה. לכן היא גם בונה לגובה. זהו גם מודל של בנייה מודרנית, המאפיינת את הערים הגדולות בכל העולם. לצד ערים קטנות, כפרים ועיירות, יש את העיר הגדולה והיא גבוהה.

מגדלי מגורים או משרדים, מחייבים תחזוקה שוטפת אחר מערכות של אינסטלציה, חשמל, כיבוי אש ועוד, הפועלות במרתפי הבניין. כמעט בכל בניין כזה ,יש קומת מרתף ובה נמצאות מערכות טכנולוגיות ומכניות, של הסקה מרכזית, מיזוג, מים ועוד. את המערכות האלה חייבים לתחזק, לשדרג ולפעמים גם להחליף באופן יום יומי. חברות ניהול ואחזקת מבנים הם אלה שמנהלות את מגדלים כאלה והם עושים את זה באמצעות צוותים מקצועיים של אנשי מקצוע מתחומים שונים, המיומנים לטפל במערכות הבניין השוטפות ולהבטיח את תפקודן התקין.

שירותי ניהול ואחזקת מבנים

חשוב לומר כי שכירת שירותים של חברות ניהול ואחזקת מבנים, אינה מאפיינת רק מגדלי דירות. בערים הגדולות גם בניינים בני 4 קומות דואגים לקחת חברות ניהול ואחזקת מבנים, כי אף אחד לא רוצה להיות היום ועד הבית. להתדפק על דלתות השכנים כדי לגבות את דמי הוועד ולהתעצבן על כל מי שלא משלם בזמן, ולפעמים זה רוב הדיירים.

בעיה נוספת, בגללה לוקחים דיירים של בניין חברת ניהול בניינים, למשל בתל אביב, היא משום שחלק ניכר מהדירות הן מושכרות, לבעלי הדירות אין כל מעורבות במה שמתרחש וגם השוכרים שלהם, לא תמיד משלמים את דמי הועד בזמן. על כל פעולה שדורשת מימון של בעלי הדירות, צריך לאתר אותם ולקבל את הסכמתם, ואין היום אף אחד בשום בניין שמוכן לבזבז את הזמן שלו ולרוץ אחרי בעלי דירות על כל סתימת ביוב או קלקול של דלת האינטרקום. משום כך גם בבניינים בהם יש הרבה דירות שכורות, או שאין יחסים טובים בין הדיירים, או בבניינים בהם מוסר התשלומים של הדיירים לא תקין. הדבר הנכון לעשות הוא לקחת חברת ניהול בניינים שתטפל בכל בעיה.

יתרונות של חברות ניהול בניינים דבר ראשון וחשוב הוא שכל בעל דירה צריך לדאוג לכך שהבניין בו הוא גר נקי ומתוחזק נכון. מערכות כיבוי האש נבדקות מעת לעת, המעלית עוברת בדיקות תחזוקה שוטפת. הגינה מתוחזקת, נעשה איטום בגג, מבצעים הרחקת יונים אם יש, חדר המדרגות צבוע, והכניסה יפה ומטופחת. בניין ששמור בצורה כזו, מעלה את ערך הדירות. 

חברות ניהול ואחזקת מבנים נמצאות בקשר קבוע עם הדיירים 24 שעות ביממה. כל דייר שנתקל באיזה שהיא בעיה גם אם זה רק מנורה שנשרפה בקומה, חברת ניהול בניינים תשלח מיד למקום, חשמלאי אשר יחליף את הנורה כבר באותו יום. מבחינת חברות ניהול ואחזקת מבנים הלקוח תמיד צודק. כל תלונה מתקבלת מידית, ומטופלת מידית ומיד נשלח איש מקצוע לתיקון הבעיה.

יתרון יש גם בכך, שכל חברת ניהול ואחזקת מבנים מקצועית ברמה גבוהה, מעסיקה אנשים שצריכים להוכיח את היושרה שלהם, וכך תוכלו להיות בטוחים שמי שמסתובב לכם ליד הדירה, זה מישהו אמין שאפשר לסמוך עליו.

ניהול ואחזקת מבנים - הכול לפי החוק

אנו עובדת לפי החוק. כאשר אתם מתקשרים עם סנטר טים – ניהול ואחזקת מבנים, אתם יכולים להיות בטוחים שכל אנשי המקצוע של החברה הם בעלי תעודות מקצועיות ומורשים לבצע תיקונים ואת כל הדרוש, לפי ההשראה החוקית שיש להם. כך חלילה לא ייווצר מצב שאדם שאינו חשמלאי מורשה, יתקן את החשמל או שאדם שאינו בקיא במערכות אינסטלציה יטפל בהן. היעדר ידע מקצועי עלול לגרום לנזקים והפסדים כספיים.

ראו עוד אודות: חברות ניהול ואחזקה

ניהול ואחזקת מבנים- היענות מיידית

המגדלים שבונים היום בכל מקום, דורשים חברת ניהול ואחזקת מבנים מקצועית. בכל בניין כזה יש מערכות משותפות לכל הדיירים, חניון תת קרקעי, מערכות גז ונפט לשימושים של הבניין, גינה, מעלית ותיקונים שיש לעשות ומיד.

כאשר דיירים שוכרים את שירותיה של חברת ניהול ואחזקת מבנים. הם עושים זאת כדי שהמגדל או הבניין בו הם גרים יטופל בצורה הכי טובה שאפשר. האמת היא שיש הבדל בין ניהול של בניין דירות בן חמש קומות לבין ניהול של מגדל דירות בן 20 קומות, ויש היום גם המון כאלה. יש הרבה דיירים, יש כל מי תקלות. בדרך כלל הדיירים מחוברים למוקד אליו הם יכולים לפנות 24 שעות ביממה ולהתריע על תקלה שהם דורשים לה תיקון מידי. 

טכנאים בזמינות מלאה

חברת הניהול צריכה להתייחס לכל פנייה כמה שיותר מהר, ולהפנות אל הבניין איש מקצוע שיבצע את התיקון לשביעות רצונם של הדיירים. לחברת ניהול ואחזקה יש עובדי גינון, חשמלאים, טייחים ובנאים, מנעולנים, נגרים, וטכנאים של מערכות כמו גז והסקה אשר יצטרכו להגיע  על כל קריאה של תקלה במערכת כלשהי ולתקן אותה מיידית.

על כל תקלה שהיא תשלח חברת ניהול מבנים אנשי מקצוע מיומנים ובעלי ניסיון לתיקון כל תקלה וזאת באופן מידי. כך נוהגת חברה שיש לה צוות של עובדי ואנשי תחזוקה שכל מטרתם היא להעניק איכות חיים לשוכני המגדלים.

מודל החיים במגדלים- מרתפים של מערכות תפעוליות

מתחת לכל מגדל שנבנה, ישנם קומות תת קרקעיות שם מתנהל הניהול של הבניין. למטה במרתפים יש מערכות הסקה וחשמל, גז ונפט. מערכות של איסוף אשפה, ציוד מכבי אש, מערכות אינסטלציה וחשמל, מוקדי המעליות וכן חדרי אחסנה לציוד שוטף לניקיון הבניין. מישהו צריך לתחזק את הבניין הזה בכל מיני רמות ובדרך כלל מלבד גביית שכר הדירה, חברת ניהול ואחזקת מבנים אחראית על תקינות כל המערכות כך שיתפקדו בצורה הכי טובה ואם יש כשל או בעיה, היא שולחת טכנאים כדי לתקן זאת. 

לפעמים מדובר בבעיות קטנות של החלפת נורה או תיקון של דלת המעלית, וברוב המקרים במגדל דירות יש תמיד תחזוקה שוטפת של כל המערכות המפעילות את הבניין. 

אנשים שהולכים להתגורר במגדל, מודעים לכך שהם חייבים לשכור את שירותיה של חברת ניהול, והם יודעים שבעד התשלום שהם משלמים, יהיו להם חיים שקטים והם לא יצטרכו להתעסק עם תיקונים או הזמנה של אנשי מקצוע. 

חוק ניהול מבנים

רוב הבניינים כיום הם בנייני מגורים שמכילים עשרות דיירים. כל האוכלוסייה היום מאוד עסוקה ועובדת שעות נוספות, והיכולת לעמוד בניהול ותחזוק של בניין מגורים תהייה מטלה קשה ומעיקה, ולא פעם היא תדרוש מכם סיוע מקצועי.

משימה זו לא רק תגזול מכולם, ולרבות מהוועד הבניין, זמן חשוב והיא תהייה כרוכה בהרבה כאבי ראש, היא גם תאלץ מצב בו כל הדיירים יאלצו להתמודד עם בעיות שונות הפוגמות בשלוות הנפש ובתחושה הנעימה של הבניין. על מנת להימנע מסוג בעיות אלו אנשים רבים יבחרו היום לקבל עזרה משירות של ניהול ואחזקת מבנים.

כדי לבצע מהלך זה בצורה נכונה יש לדעת במה הוא יהיה כרוך וזה על מנת שתוכלו לקבל את השירות היעיל ביותר שישמור על איכות חיים טובה וגבוהה במיוחד, ללא כל התערבות של הוועד ובעיקר שישמור על הערך של הנכס.

קביעת חוק ניהול לדיירי הבניין

אם כך, מה כולל חוק ניהול מבנים? בגלל שיש הרבה אנשים שמאכלסים את הבניין ומכיוון שבבניין אחד יש לכל אדם ואדם ערכים ותפיסות שונות שנוגעות לחיי שיתוף, חשוב יהיה להוציא חוק ותקנון שיוסכם על כולם, חוק שיפרט בתוכו את כל ההתנהלות בבניין עצמו. תקנון זה יתעסק עם קשת נרחבת של מגוון מצבים כמו – עישון בחלל הבניין או חיות מחמד, חדרי פחי אשפה או בעיות רעש, התנהלות בבריכה הוא בחדר כושר ועוד.

כמו כן, החוק יקבע כללי התנהלות במקרים שאלא קיים שיתופי פעולה בתשלום לכל המתחם מצד כמה דיירים וגם כללים לקבלת של דיירים חדשים ועוד. בחוק ובתקנון יהיה גם פירוט על כל הסמכויות עליהם אחראית החברה לניהול וכל ההתנהלות של הדיירים מולה. חברת סנטר טים יטפלו ויעזרו בכל הקשרו לתפעול וניהול הבניין.

בחירת וועד

על מנת להשכיר שירותים של חברת ניהול מבנים, יש לפני הכל לקבוע מי הועד שיבחר את החברה שתתאים יותר מכל, הוא זה שיחתום אתה על הסכם וחוזה עבודה וידאג לכל ההתנהלות מולה, ובמקרים בהם יהיה צורך, הוא ייצג כל דייר בכל דרישה או בקשה. חשוב להבין כי הוועד מעניק שירות חינם על חשבון הזמן הפרטי שלו והוא צריך לפנות לזה זמן.

מומלץ שכל אדם שנמצא בוועד יהיה איש מקצוע בתחומים כמו תחזוקה ושיפוץ, עורך דין או נדל"ן. בנוסף, חשוב שכל חברי הוועד יכירו את חוק ניהול ותחזוקת מבנים ויקראו עליו, יש חומר נרחב אודותיו ברשת האינטרנט.

ניהול בניינים ללא דאגות

על מנת להבטיח כי ניהול בניינים יבוצע בצורה קולחת עליכם לוודא כי אתם מעבירים את הפיקוד לגורמים מקצועיים. אלו מכם שיעשו זאת יוכלו לראות בבירור כי הדבר יאפשר להם להגיע לרמת שביעות רצון גבוהה במיוחד. היו בטוחים בכך. הרי כך בעצם לא תצטרכו להטריד את עצמכם בכל הנוגע לכל דבר קטן שנוגע לבניין. יתאפשר לכם ליהנות מהרבה יותר זמן פנוי.

ניהול בניינים – רק על ידי גורמים מקצועיים

פנייה אל חברת ניהול בניינים מקצועית ללא ספק תהיה הבחירה הנכונה ביותר מצד כל אחד מכם. בדרך זו יתאפשר לכם בעצם להיות במצב לפיו המבנה ינוהל ברמה המקצועית הגבוהה ביותר שישנה. החברה תדע בדיוק כיצד לטפל בצורה נכונה בכל מקרה שרק צץ וזאת מכיוון שהיא צברה לא מעט ניסיון לאורך שנים. לפיכך נמליץ לכם לקחת זאת לתשומת הלב ולוודא כי אתם מקבלים את ההחלטה הנכונה ביותר שישנה בכל הנוגע לעניין.

ניהול – מלאכה מקצועית

על מנת להבטיח כי בניין יוכל לתפקד בצורה המוצלחת ביותר שישנה עליכם להבין כי יש לפעול בצורה שקולה ולוודא כי מלאכת הניהול מופקדת בידיים הנכונות. אך ורק בדרך זו יהיה ניתן להביא לכדי מצב לפיו הכול ילך לפי הציפיות שלכם. 

אז שימו לב כי אתם יוצרים קשר עם גורמים מקצועיים וזאת כאשר תצטרכו לעשות זאת בהקדם האפשרי. זו תהיה בעצם דרך הפעולה הנכונה ביותר מצדכם.

עושים את הצעד הנכון – בוחרים סנטר טים

אם תרצו להיעזר בשירותיה של חברת ניהול מבנים מנוסה אשר יודעת בדיוק מה היא עושה, דעו לכם כי אנו בסנטר טים נדע לספק לכם את המענה השלם ביותר שישנו. אנו ניחנים בניסיון של שנים בתחום ונוכל להבטיח לכם כי תקבלו מענה שלא תצטערו עליו. אז שימו לב כי אתם יוצרים עמנו קשר בהקדם וזאת על מנת שתוכלו לקבל מענה שיעמוד בציפיות שלכם ובמאת האחוזים!

סנטר טים מבינה בדיוק מלאכת חברות ניהול בניינים ואת אופן ביצועה הנכון. לפיכך נמליץ לכם לוודא כי אתם בוחרים באופציה הנכונה ביותר שעומדת מולכם וזאת כאשר אינכם מחכים עם העניין אפילו לא רגע אחד נוסף. כל אחד מכם שיפעל כך יוכל להיות בטוח כי זו תהיה הדרך הנכונה ביותר מצדו לפעול לפיה. 

כך בעצם הכול יהיה בדיוק לפי הציפיות שלכם ולא תצטערו על כך ואף לא במעט. אנו יודעים לספק מענה שלם ואיכותי!

 

שירותינו - ניהול ואחזקת מבנים

ניהול ואחזקה שוטפת של מבנים פרטיים/מסחריים.

אחזקה שוטפת ותיקונים בעזרת אנשי אחזקה ניידים.

ניקיון יסודי לאחר שיפוץ/בנייה/לקראת אכלוס.

ניקיון חלונות יסודי ומקצועי בסנפלינג.

אספקת מוצרי ניקיון מקצועיים וביתיים.

ניקיון ושימור כל סוגי הרצפות.

ניקיון מוסכים ומחסנים בעזרת חומרים מקצועיים ומכונות מקצועיות.

ניקיון משרדים/חדרי מדרגות.

שמירה ואבטחה (שאינה חמושה).

ניהול ואחזקת מבנים ללקוחותינו

ניהול ואחזקת מבנים: קבוצת עורק; קבוצת BRM; קבוצת בובליל נדל"ן ובניה; בנין מסחרי "לב יסמין" נתניה; בנין משרדים הרכב 1 ת"א; מרכז מסחרי יורשופ, מודיעין; מרכז מסחרי Bסנטר כפר-סבא; מרכז מסחרי ביג גיבורי ישראל, נתניה; בנין משרדים/מסחר, בית דוד תל מונד; בנין משרדים היצירה 29, ר"ג; בנין מסחרי משקי הנגב – החרוץ 6, ת"א;
ניקיון ואחזקת משרדים: רשף נכסים; מוסדות חינוך – עיריית ת"א; הכשרת הישוב; אפריקה ישראל; הום-סנטר; "שמי בר" מקבוצת פישמן; סניפי AVIS השכרת רכב; מרכזי הדרכה "לוריאל פריז"; מועדון הכושר "גרייט שייפ"; ג'ק קובה; מרכז הקניות דיזינגוף סנטר, ת"א; מיכל נגרין עיצובים בע"מ; רשת חנויות "גלי"; חנויות סקאל; רשת חנויות "לורד קיטש"; לב מגור; שגרירות הודו; אולמות התצוגה של פיאט-לנצ'יה- אלפא רומאו; פיקס-חכמת ההמונים; התאחדות האיכרים, משרד עו"ד בן יעקב-שוימר דולב; משרדי חברות הייטק וכו'.
והן לקוחות רבים ונוספים בתחום הניקיון, השמירה, ניהול ואחזקת מבנים פרטים ומסחריים.

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!

שאלות ותשובות ניהול ואחזקת מבנים

בדרך כלל שירות זה יכלול מגוון שירותי ניהול ותחזוקה הקשורים לבניין כמו ניקיון, תיקון תקלות חשמל, תיקון מעלית, שיפוצים ותחזוקה שוטפת ועוד. לעתים השירות עשוי לכלול גם שירותי הדברה, אבטחה בבנייני יוקרה ועוד שירותים בהתאם לסוג הבניין וצרכי הדיירים.

בדרך כלל מי שבוחר את חברת הניהול הוא ועד הבית. קיימים מקרים בהם הקבלן הוא זה שסוגר את החוזה לכמה שנים מול חברת הניהול כדי להרוויח מכך עמלה ורק לאחר סיום החוזה ועד הבית רשאי להמשיך או להחליף את חברת הניהול.

במידה ודיירי הבניין ירצו להוציא את ניהול ועד הבית אל חברת הניהול החיצונית תידרש הצבעת רוב של שני שליש מהדיירים בבניין כדי לעשות זאת. במקרה כזה חברת הניהול תבצע את גביית ועד הבית ותנהל אותו מטעמה.

כן שני שליש מהדיירים צריכים לאשר את המעבר מוועד בית רגיל לחברת ניהול חיצונית. לאחר מכן נדרש רוב רגיל בהצבעה להחליף את חברת הניהול.