ניהול נכסי נדל”ן ובניינים

חברת ניהול נכסים זו חברה שהתפקיד שלה הוא לנהל נכסי נדל”ן. בדרך כלל מדובר על בניינים שלמים, אותם בעליהם לא מצליחים לנהל מסיבות שונות. ובכן- ברור כי בניין זקוק לניהול. לפעמים צריך לעשות בו תיקונים, לטפל בניקיון ובחצר, לטפח את הגינה. בבניינים גדולים יש מערכות תחזוקה כמו הסקה מרכזית, מכבי אש, מעליות, חנייה, חדרי זבל ועוד הזקוקים לטיפול שוטף, לתחזוקה טובה. לדיירים עצמם מדי פעם מתקלקלים דברים ליד הדלת, תאורה, ארונות חשמל רופפים. תפקידה של חברת הניהול היא להיות במקום כל יום, לטפל בכל תלונה של הדיירים ולדאוג שהבניין יהיה מתוחזק בצורה שוטפת ואיכותית.

חברת הניהול משמשת גם כוועד הבית של הנכס.

ניהול נכסים – צריך לעשות את זה טוב

השיטה המסורתית הישנה בה וועדי בתים מנהלים את הבניינים בהם הם גרים, כבר פשטה את הרגל. אנשים היום עובדים הרבה יותר שעות ואין להם זמן לשום דבר. מצד שני, גם אלה שמתנדבים להיות בוועד, מתייאשים די מהר, בעיקר אחרי שהם מגלים שרוב השכנים מאחרים או לא משלמים בכלל את דמי הוועד. הם מוצאים את עצמם הולכים וחוזרים, ולעתים זה עלול ליצור סכסוכים בין שכנים. משום כך, היום אף אחד לא מתנדב להיות ועד הבית, וגם מי שעושה זאת, פורש אחרי שנה כי הוא לא יכול לעמוד בטרטורים של גביית דמי הוועד, תיקונים הדורשים הזמנת בעלי מקצוע, קשר עם הגנן והמנקה. לפעמים זה פשוט חצי משרה מתישה שאף אחד לא משלם להם עליה. אם אתם רוצים לדעת כמה עולה להחזיק חברת ניהול נכסים, מוטב שתקלידו בגוגל “ניהול נכסים מחיר” ותגלו מהו טווח המחירים של השכרת שירותי חברה כזו.

ניהול נכסים מסחריים

יש אנשים שיש להם נכסים מסחריים שהם משכירים אותם כמו למשל חנויות, מגרשי חנייה, מחסנים, ועוד. הם אמורים לגבות דמי שכירות חודשיים, וכאשר מדובר בהרבה נכסים, הם מתקשים לבצע את העבודה הזו.

מצד שני הנכסים הללו דורשים טיפול שוטף. תחזוקה ותיקונים של אינסטלציה, שירותי ניקיון, חשמל, צבע ועוד. גם את זה הם לא יכולים לעשות, בעיקר אם הם אנשים שעובדים במקצוע אחר. במקרה כזה הם יחפשו חברת ניהול נכסים מסחריים. חברה זו תדאג לאכלוס של הנכסים, תחתים את השוכרים על חוזים. תדאג לטיפול ולתיקון של כל בעיה בנכסים הללו. תגבה את הכספים מהשוכרים, תטפל בנושא של הפרסום ועוד.

ראו עוד אודות: ניהול בניינים | חברת ניהול ועד בית | מנהל עבודה בבניין

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!