מה כולל חוק ניהול מבנים?

רוב הבניינים כיום הם בנייני מגורים שמכילים עשרות דיירים. כל האוכלוסייה היום מאוד עסוקה ועובדת שעות נוספות, והיכולת לעמוד בניהול ותחזוק של בניין מגורים תהייה מטלה קשה ומעיקה, ולא פעם היא תדרוש מכם סיוע מקצועי.

משימה זו לא רק תגזול מכולם, ולרבות מהוועד הבניין, זמן חשוב והיא תהייה כרוכה בהרבה כאבי ראש, היא גם תאלץ מצב בו כל הדיירים יאלצו להתמודד עם בעיות שונות הפוגמות בשלוות הנפש ובתחושה הנעימה של הבניין. על מנת להימנע מסוג בעיות אלו אנשים רבים יבחרו היום לקבל עזרה משירות של ניהול ואחזקת מבנים.

כדי לבצע מהלך זה בצורה נכונה יש לדעת במה הוא יהיה כרוך וזה על מנת שתוכלו לקבל את השירות היעיל ביותר שישמור על איכות חיים טובה וגבוהה במיוחד, ללא כל התערבות של הוועד ובעיקר שישמור על הערך של הנכס.

חברת ניהול

קביעת חוק ניהול לדיירי הבניין

אם כך, מה כולל חוק ניהול מבנים? בגלל שיש הרבה אנשים שמאכלסים את הבניין ומכיוון שבבניין אחד יש לכל אדם ואדם ערכים ותפיסות שונות שנוגעות לחיי שיתוף, חשוב יהיה להוציא חוק ותקנון שיוסכם על כולם, חוק שיפרט בתוכו את כל ההתנהלות בבניין עצמו. תקנון זה יתעסק עם קשת נרחבת של מגוון מצבים כמו – עישון בחלל הבניין או חיות מחמד, חדרי פחי אשפה או בעיות רעש, התנהלות בבריכה הוא בחדר כושר ועוד.

כמו כן, החוק יקבע כללי התנהלות במקרים שאלא קיים שיתופי פעולה בתשלום לכל המתחם מצד כמה דיירים וגם כללים לקבלת של דיירים חדשים ועוד. בחוק ובתקנון יהיה גם פירוט על כל הסמכויות עליהם אחראית החברה לניהול וכל ההתנהלות של הדיירים מולה. חברת סנטר טים יטפלו ויעזרו בכל הקשרו לתפעול וניהול הבניין.

בחירת וועד

על מנת להשכיר שירותים של חברת ניהול מבנים, יש לפני הכל לקבוע מי הועד שיבחר את החברה שתתאים יותר מכל, הוא זה שיחתום אתה על הסכם וחוזה עבודה וידאג לכל ההתנהלות מולה, ובמקרים בהם יהיה צורך, הוא ייצג כל דייר בכל דרישה או בקשה. חשוב להבין כי הוועד מעניק שירות חינם על חשבון הזמן הפרטי שלו והוא צריך לפנות לזה זמן.

מומלץ שכל אדם שנמצא בוועד יהיה איש מקצוע בתחומים כמו תחזוקה ושיפוץ, עורך דין או נדל”ן. בנוסף, חשוב שכל חברי הוועד יכירו את חוק ניהול ותחזוקת מבנים ויקראו עליו, יש חומר נרחב אודותיו ברשת האינטרנט.

לפרטים נוספים הכנסו ללינק הבא.

 

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!