איך לשמור על גינה מטופחת בבנייני מגורים?

טיפים מקצועיים לשימור וטיפוח גינה בבנייני מגורים

הקמת גינה בבניין מגורים יכולה להשפיע רבות על הנראות של הבניין ואף להעלות את ערכן של הדירות. יחד עם זאת אין זה מספיק רק להקים גינה, חשוב מאוד גם לתחזק את הגינה ולטפח אותה לאורך השנים כדי שתשמר. אם אינכם יודעים כיצד לעשות זאת, הטיפים הבאים יכולים לעזור. 

פיזור קומפוסט

שימוש בקומפוסט איכותי יכול לעשות הבדל גדול ולהשפיע על מראה הגינה באופן כמעט מיידי. קומפוסט הוא חומר אורגני שעבר תהליך פירוק ולכן הרכיבים המזינים שבו זמינים לצמחים. הקומפוסט הוא דשן טבעי ונעשה בו שימוש בענפי החקלאות והגינון ויש לו השפעות טובות על צמחים מסוגים שונים. מכיוון שהוא אורגני, הקומפוסט לא מזהם את מי התהום ומתערבב עם האדמה המקומית. פירוקו האיטי יכול להזין את הצמחים לאורך שנים, גם לאחר שהתערבב בקרקע.

השקיעו בהשקיה

מערכת השקיה הנה חיונית לגינה מטופחת ומושקעת. רוב הצמחים אוהבים מים וזקוקים למים כדי לצמוח ולהתרבות. עם זאת צריך להשקות את הצמחים בדיוק במינון הנכון שכן לפעמים גם יותר מדי מים זה לא טוב. התקנת מערכת השקיה מרכזית תיטיב עם הגינה שלכם, כך תוכלו לכוון את זמני ההשקיה האופטימליים, לא לבזבז מים ולהסיר את הדאגה הזאת מעליכם. כמו כן יש לשתול את הצמחים במרווחים גדולים יחסית כדי שיהיה להם מקום לגדול.

שכרו חברת גינון מקצועית

שימוש בקומפוסט איכותי אפשר לעשות באופן פרטי, אולם אם ברצונכם לשמור על הגינה מתוחזקת, לגזום עצים ושיחים כשצריך, לשתול צמחים עונתיים, לכסח את הדשא או לבצע כל פעילות שכרוכה בתחזוקת הגינה, קחו בחשבון שיהיה עליכם להקדיש לכך זמן. היות ולא לכולם יש את הזמן ולא כל דייר ירצה לדאוג לגינה המשותפת, או לחלופין בעל זיקה לעולם הגינון, אפשר פשוט לשכור את שירותיה של חברת גינון מקצועית שתדאג לתחזוקת הגינה. 

אין לכם זמן? פנו לחברת ניהול

תחזוקת גינה בבניין משותף יכולה להתגלות כמטלה לא קלה. במיוחד כאשר יש המון פעולות שצריך לבצע לשם כך. לכן, בנייני מגורים רבים בוחרים לפנות לחברת ניהול. חברת ניהול עובדת עם נותני שירותים רבים, בין היתר גם חברת גינון, והיא תהיה אחראית על תיאום עבודות תחזוקה בגינה בהתאם לצורך. כך דיירי הבניין לא יצטרכו לדאוג לנושא ויוכלו לשמור על הגינה כמה שיותר מטופחת. מעבר לטיפוח הגינה, חברת ניהול תוכל לדאוג גם לנושאים חשובים נוספים ולוודא שהבניין יתוחזק ויטופל על הצד הטוב ביותר.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!