כל מגדל מגורים ומשרדים צריך חברת ניהול

כמעט בכל בניין שני היום ובעיקר בערים הגדולות ובעיקר במגדלי דירות, או בנייני משרדים, מחליפות את מה שהיה פעם, ועד הבית, נציגים נבחרים מבין השכנים, חברות ניהול ואחזקה.

יש הרבה הגיון ותועלת בשכירת שירותיה של חברה כזו, בעיקר כאשר מדובר בבניין של דיירים רבים. אף אחד לא מוכן יותר לקחת על עצמו את ניהול הבניין שלא לדבר על התחזוקה שלו. היום בבניינים גבוהים מדובר מלבד ניקיון המדרגות וסביבת הבניין גם על תחזוקת הגינה, אבל גם על תחזוקת מערכות חשמל, אינסטלציה, חדרי אשפה, מעלית, חנייה, חדרי הסקה, כיבוי אש ועוד.

את כל אלה יש לתחזק ולתפעל בצורה הכי נכונה ולכן רק אנשי מקצוע מיומנים רשאים לעשות את זה. זאת הסיבה שגם בבניינים חדשים שיש להם מערכות רבות של תפעול לבניין, מנהלים אותו אנשי מקצוע מטעם חברת הניהול.

חברות אחזקת מבנים פותרות בעיות של מגדלי מגורים

הבנייה לגובה מצליחה לאכלס בבניין מגורים אחד, עשרות רבות של משפחות. הבנייה הזו נובעת, ממחסור של קרקעות לבנייה ובעיקר במרכז הארץ, אבל לא רק. היום בונים כך בערים נוספות וגם בפריפריה. זוהי הבנייה המודרנית, המציעה לא רק דירה אלא גם שכונה עם כל היתרונות של סביבה. גם ליזמים יש אינטרס, כך הם יכולים לשווק כמה שיותר דירות.

אבל בנייה של מגדלי מגורים, יצרה שטחים ציבוריים עם מגוון מערכות טכנולוגיות ומכניות, שיש צורך לתחזק אותם. שום ועד בית לא יכול לנהל מגדל מגורים אלא רק חברות אחזקת מבנים.

חברות כאלה דואגות למערכות כיבוי האש של המגדל, למערכות לחץ המים הקיימות בכל מגדל מגורים או משרדים, כדי שהמים יגיעו גם לקומות העליונות. לפינוי אשפה באופן קבוע, וכאשר מדובר במגדל מגורים מדובר על הרבה אשפה. לתחזוקת המעלית גם בזמן הפסקת חשמל, טיפול שוטף במערכות הדורשות ידע מקצועי והבנה. זה כולל גם תחזוקה שוטפת וגם תיקונים אם יש צורך.

חברות ניהול ואחזקה מעסיקות אנשי מקצוע מתחומים שונים, אשר יכולים לספק מענה מידי לכל בעיה ולפתור אותה מידית. לא מדובר על אנשי תחזוקת המוזמנים עקב תקלה כלשהי, אלא על עובדי חברות ניהול ואחזקה אשר מחויבים לטפל בכל בעיה מידית

בנוסף כלל אלה יש את הניקיון ואחזקת השטחים הירוקים על בסיס יום יומי, תחזוקת חניית הבניין, הגדרות, המעקים, הצבע, התאורה ועוד. גם את זה מבצעים עובדים של חברות אחזקת מבנים.

ועד הבית וחברת ניהול מבנים

Center Team ממובילי חברות אחזקת מבנים או ניהול מבנים, אינם פועלים בחלל ריק ולא על דעת עצמם. בכל מקרה חייבים דיירי הבניין לבחור ועד אשר יעבוד מול חברת ניהול מבנים את שירותיה שכר הבניין. כל משימה, מטרה או פרויקט שהבניין רוצה לעשות, חייב להתנהל ע"י הוועד אשר מעביר את זה לחברת ניהול המבנים.

כך מתנהל התקציב של הדיירים למען טיפוח ושמירה על הבניין. לעתים מדובר על שדרוג גינה, צביעת חדר המדרגות, ריהוט הלובי או כל משימה אחרת, אותה יוזם וועד הבניין על פי דרישות הדיירים וכן חברת ניהול מבנים שמנהלת את הבניין  מבצעת את זה.

לעניין זה נאמר, כי הרבה יותר קל לחברות ניהול ואחזקה לקיים תקשורת בונה מול כל כך הרבה דיירים, מאשר וועד נבחר. לחברה יש את המיומנויות שלה בניהול הפרויקטים וזה לא משנה אם מדובר בפרויקטים חדשים בחיפה או פרויקטים חדשים בשדרות, ניהול מו"מ עם מתנגדים ויישור קו שמאפשר לנהל את הפרויקט הבא.

ניהול מוקד דיירים

כל דיירי בניינים המתוחזקים ומנוהלים ע"י חברות אחזקת מבנים, מנהלים תקשורת מול חברת ניהול מבנים ע"י פניה למוקד הדיירים. זהו מוקד אליו מוזמנים להתקשר דיירים כדי להודיע על תקלות כלשהם בקומה שלהם, בחנייה שלהם ועוד. חברת הניהול מקבלת את הקריאה ומבצעת את המשימה ללא דיחוי.

זה היתרון הגדול ביותר של חברות אחזקת מבנים. דיירי הבניינים הם המשאב הכי חשוב להם ולכן הם מטפלים מידית בכל בעיה ומתקנים אותה מיד. הם עושים זאת באמצעות מעקב אחר קריאות הדיירים ושליחה מידית של אנשי מקצוע לתיקון או פתרון כל בעיה אחרת.

ראו עוד אודות: ניהול ואחזקת מבנים

חברות ניהול ואחזקה סנטר טים
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!