האם מותר להתקין מצלמות אבטחה בבניין?

הגנת הפרטיות מחייבת לשמור על פרטיות של דיירי בניין גם כאשר יש חשש לביטחונם ולכן כל חברה לניהול מבנים צריכה למצוא את עמק השווה בין שני הרצונות האלה. אנחנו חיים בתקופה שבה כל מקום כמעט מצולם ברשות הרבים ובמקרים רבים זה מציל חיים או לפחות עוזר לתפוס את העבריינים שגורמים לנזק לרכוש ולחיי אדם וגם מנסים להתחמק מלתת את הדין על כך. כשרוצים להגן על בניינים משותפים ודייריהם צריך לקחת בחשבון שיש תקנות וחוקים שמונעים פגיעה כזאת בפרטיות ואת זה אפשר לעשות רק אם מקבלים את הסכמת הדיירים להצבת מצלמות ברשות הרבים. ניהול ועד בית מחייב שימוש באמצעי עזר כדי שאפשר יהיה לדעת מה קורה בכל רגע ובכל מקום, ולכן מצלמות אבטחה שמכוונות כלפי השטח המשותף מוכרות בחוק אם רוב הדיירים מאשרים את השימוש בהן.

כדאי לדעת מה אומר החוק

אם יש פגיעה גדולה מאוד בפרטיות הדיירים באופן שאי אפשר להתפשר עליו, מותר לדיירים להתנגד להתקנת מצלמות אבטחה שמכוונות לעבר השטח הציבורי. מותר להתקין מצלמות אבטחה במקומות כמו העינית הפנימית של הדלת כדי לצלם רק מי שמגיע אליהם, או בשטחים משותפים מסוימים שלא פוגעים בפרטיות האנשים, ולכן חברת סנטר טים עושה הכל כדי להבטיח את הפרטיות אבל גם את הביטחון של הדיירים שרוצים לדעת שהם מנוהלים בצורה אחראית. לשם כך, חברה לניהול מבנים צריכה למצוא את הנקודות המתאימות להצבת מצלמות שימנעו פשיעה ויוכלו לעזור במקרה כזה למצוא את העבריינים מבלי להפריע לניהול חיים תקינים.

אחזקה וניהול בזמנים מועדים לפורענות

יש כל כך הרבה מקרים שבהם עבריינים מאיימים על שלמות הרכוש מסיבות שונות ולכן רק מצלמות יכולות איכשהו להרתיע אותם או לתפוס אותם ולהעמידם לדין. לכן, חשוב לדעת שחלק בלתי נפרד של ניהול ואחזקת מבנים מחייב גם התקנת מצלמות והשגת הסכמה של רוב הדיירים להתקין אותן. במקרים מסוימים ולאחר שסובלים מפריצות או מוונדליזם, למשל, יש אפשרות להציב מצלמות גם לאחר השגת הסכמה של 51% מהדיירים ולשמור על פרטיות ככל האפשר.

מצלמות אבטחה
שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

מאמרים נוספים

צרו איתנו קשר ונחזור אליכם בהקדם!